10 Ekim 2019

Yahoo RayV'i Satın Aldı

Yahoo Online Video Teknolojisini Geliştirmek için RayV’i Satın Aldı

Yahoo bir video aktarım ve akış sitesi olan Rayv’i bünyesinde kattı. Geçtiğimiz Cuma günü bu antlaşmanın gerçekleştiğini ve Rayv‘nin tamamen Yahoo’nun bünyesine katıldığını duyuran yöneticiler, bu antlaşmanın şartlarını henüz açıklamadılar.

2005 yılından bu yana hizmet veren Rayv, online ve mobil cihazlar üzerinden HD Video akışına olanak sağlayan yazılımı geliştirmiştir. Başlangıçta Los Angeles merkezli olarak çalışan uygulama daha sonra Tel Aviv AR-GE uzmanları tarafından geliştirilmeye başlandı.

rayvYahoo’nun video kalitesini geliştirmek ve kaliteli içerik sunabilmek adına aldığı RayV ile hedeflerini büyüttü. Yakın zamanda tüm platformlarda kullanılabilecek olan bu yazılım ile Yahoo alt yapısının en önemli kısmını tamamlama uğraşında.

Yahoo’nun RayV ile ilgilendiği söylentileri ilk olarak Mayıs ayında ortaya çıkmıştı. Bu söylentiler ile birlikte ünlü video şirketi Dailymotion ile de ismi anılan Yahoo’nun kararını RayV’de kıldığını anlamaktayız.

 

Yahoo bu satın alımdan sonra neler geliştirecek bunu bize zaman gösterecek ama Yahoo’nun bu alımdan sonra güçlü bir alt yapı hazırlamaya çalıştığı da gözlerden kaçmamaktadır.

Etiket

Benzer Konular