8 Ekim 2019

Windows Xp İçin Korunma Yöntemleri

Windows Xp İçin Korunma Yöntemleri

Bildiğiniz üzere 8 Nisan 2014’te Windows XP için güncellemelerini durdurdu ve bu işletim sistemi üzerinden tamamen elini çekti. Buna rağmen daha bir çok kullanıcı hala Windows XP’yi  kullanmaya devam ediyor. Her ne kadar Microsoft bu işletim sisteminin desteğini bıraksa da Windows XP ve kullanıcıları hala var.

Ünlü ESED şirketine bağlı yazılım uzmanı David Harley, XP kullananlar için bazı koruma önerilerinde bulundu. İşte o öneriler;

1. Bilgisayarınızın mutlaka bir yedeğini alın. Bilgisayarınızın herhangi bir saldırıya uğraması durumunda almış olduğunuz yedekle bilgisayarınızı tekrar eski haline döndürebilirsiniz.

2. Windows XP’nin en son güncellenmiş hali ile dursun. XP’nin en güncel hali sizi saldırılardan korumaya yardımcı olacaktır.

3. Bilgisayarınızda kullandığınız yazılımları da güncellemeyi unutmayın. Ayrıca yama ihtiyacı olan programların da yamalarını yapmanız oldukça iyi olacaktır.

4. Eğer internet kullanmıyorsanız bilgisayarınızın bağlantılarının tamamını kapatın. Bilgisayarınızın bağlantılarını kapatmanız sizi saldırılara karşı koryuyacaktır.

5. Güvenlik yazılımı kullanın. Aynı zamanda kullanmış olduğunuz güvenlik yazılımını da sık sık güncellemeyi unutmayın.

Etiket

Benzer Konular