13 Ekim 2019

Sony Xperia Z3'ün Z2'den Farkı Yok!

Sony Xperia Z3’ün Sızan Görüntülerine Göre Z2’den Pek Farkı Yok

Sony’in önümüzdeki aylarda çıkaracak olduğu Xperia Z3‘ün görselleri internete sızdırıldı. Yeni çıkacak olan bu akıllı telefonun Xperia Z2 modeline göre çok az değişiklik olduğu ve aynı tasarıma sahip olduğu belirtildi.

Sızan bu görüntülerde akıllı telefonun tüm açılardan görünümleri yer almaktadır. Ama eğer doğruysa bir fark var ki o da, yeni çıkacak olan telefonun Z2’deki düz tasarımının yerini Xperia Z3’de kavisli bir tasarıma bırakacağıdır. Bu da Xperia Z2‘nin elde tutmanın zorluğundan şikayetçi olan bir çok kullanıcıya cevap niteliğinde bir özellik gibi görünüyor.

Bununla birlikte cihazın hoparlorü de Z2’ye göre daha sola taşınmış yani yeniden konumlandırılmıştır. Manyetik bağlantı, microSD, Micro SIM ve Mikro USB bağlantı yuvaları da cihazın sağ tarafında sırasıyla bulunmakta. Aynı zamanda kamera tuşu da unutulmadu bu yeni cihazda. Sony Xperia Z3’ün kamerasının ise 20.7 MP çözünürlüğe sahip olacağı söyleniyor. Bu bilgiler her ne kadar bir sızıntıdan ibaret olsa da fazla itibar etmemek gerekir. Önümüzdeki günlerde cihazın özellikleri ve tasarımı konusundaki bilgiler netleşecektir.

sony1 sony2 sony3

Sony durmak bilmiyor! Playstation için çıkardığı Morpheus bombasının ardından bu sefer de akıllı cep telefonununa yoğunlaşmış durumda. Geçtiğimiz günler de Sony Xperia Z3‘e ait olduğu belirtilen fotoğraflar internete sızdı.
Sony Xperia Z3 özellikleri neler? Yabancı kaynaklı teknoloji sitelerinin söylemlerine göre Çin için çıkarılmış bu prototip Snapdragon işlemcilerinin uyumluluk sorunu gidermek için yapılmış. Buradan şu sonuç çıkıyor, Sony hali hazırda Qualcomm’un Snapdragon 805 işlemcisini kullanırken, Sony Xperia Z3 işlemcisi olarak Snapdragon 810 seçilmiş.

sony4

Snapdragon 810 özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak GSM şirketlerinin 4G’ye geçmesi halinde Snapdragon 810 işlemcili telefonunuz ile 4G’yi kullanabileceksiniz, bunula birlikte işlemciniz 4K video çözünürlüğünü hem destekleyecek hem de 4k video kaydı yapabileceksiniz. Tüm bunlara ek olarak 64 bit mimariyi destekleyecek olan Snapdragon 810 bomba gibi geliyor desek yeridir. Eğer sızıntılar doğru ise Çin’e gönderilen bu prototip için optimizasyon çalışmaları çoktan başlamış. Sony Xperia Z3 ekran büyüklüğüne bakacak olursak 2560 x 1440’lık bir çözünürlüğü var piksel açısından 2K ile gelecek demekte yarar var. Çözünürlüğün 2k ile gelmesi demek bir anlamda ppi değerlerinin de çok yükselmesi manasına geliyor. Piksel başı çözünürlüğün artması gerektiğini vurgulamamız gerekiyor. Ekran boyutları ne kadar yüksekse, eğer piksel başı çözünürlük ne kadar az olursa ekranda gözükecek olan netlik bir o kadar azalır. Bununla birlikte LG G3‘ün de Snapdragon 810 ‘lu versiyonu çıkacak. Piyasayı ele kaptırmak istemiyorsa Sony ‘nin elini hızlı tutması gerekecek. Sony Xperia Z3 çıkış tarihi olarak henüz hiç bir şey net değil fakat son çeyrekte gelecek olması muhtemel.

Etiket

Benzer Konular