30 Ekim 2019

Sony Lue Z Windows Phone İle Gelecek

Sony cephesinde bir süredir dolaşan dedikoduların başında gelen Windows Phone işletim sistemine sahip telefon haberleri bugün netlik kazandı. Bir süredir Microsoft ile görüşmeler yapan Sony, Windows Phone ile çalışan akıllı telefon üreteceğini açıklamıştı. Fakat bu açıklamanın arkası ne yazık ki gelmemişti. Microsoft’un düzenlediği Build 2014 etkinliğinde de Windows Phone saflarında boy göstermeyen Sony için “üretimden vazgeçti” şeklinde haberleri yayınlanmıştı.

Bugün sızdırılan bir görsel ile Sony’nin de artık Windows Phone ailesine katıldığı öğrenildi. Bütün markalara yakınlığı ve sızıntılarıyla tanınan @evleaks, twitter hesabında paylaştığı resim ile Windows Phone’lu ilk Sony’i de sızdırmış oldu. Görselde Sony’nin henüz kutuda olan ve Lue Z adını verdiği Windows Phone işletim sistemine sahip akıllı telefonu yer alıyor. Tasarım olarak Sony modellerine çok benzeyen ve detaylarda Sony’nin imzasını taşıyan telefon, muhtemelen tuş takımı tercihinde de sanal tuş ile karşımıza çıkacak.

Yalnız evleaks’ın yayınlamış olduğu bu resim kısa bir süre sonra kaldırıldı. Bunun sebebinin ne olduğu ise henüz bilinmiyor fakat görselin sahte olduğu ve sadece kafa karıştırmak amacı ile yayınlandığı düşünülüyor. Tabi bu sadece bir varsayım. Bu durumun tam tersi olabilir. Sony kullanıcılarına sürpriz yapmak istediği içinde görseli kaldırtmış olabilir. Önümüzde ki günlerde telefonun akıbeti ile ilgili açıklamalar yapılması da muhtemel bir beklentiye dönüştü.

Etiket

Benzer Konular