3 Kasım 2019

Siz Düşünün Google Glass Uygulasın

Google’ın giyilebilir teknolojilerinden biri olan Google Glass teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Google Glass’ta dokunarak ve sesli olarak komut verme devri sona eriyor. Dokunmatik veya sesli komutların tarihe karışmasını sağlayacak yeni bir teknoloji olan MindRDR Google Glass ile hayata geçiriliyor.

Londra’da çalışmalar yapan This Place tasarım stüdyosu çalışanlarınca Google Glass’a özel olarak geliştirilen MindRDR isimli uygulama sayesinde akıllı gözlükler artık düşünce ile kontrol edilebilecek. MindRDR ile birlikte çalışacak olan bir diğer uygulama NeuroSky, alın bölgesine yerleştirilerek beyin hareketlerini kaydeden biyosensör yardımı ile çalışıyor. Kullanıcının bir bölgeye konsantre olduğu anda ki beynin dağıttığı dalgaları kaydeden NeuroSky’dan yardımı ile gelen hareketleri değerlendiren uygulama, konsantre olunan o bölgenin fotoğrafını çekebiliyor. 

Uygulama ve donanımın birlikte çalışmasıyla ortaya çıkan bu teknolojinin amacı sadece fotoğraf çekmek değil. Bu uygulama ile vurgulanmak istenen kanı, Google Glass ile gerçek hayat arasında ki düşünce gücü ile iletişim sağlanıyor olması. Ayrıca Google Glass ile çekilen bu fotoğraf tüm sosyal medya hesaplarında paylaşılabiliyor. MindRDR uygulamasını ücretsiz olarak Google Glass’a yükleyebilirsiniz.

Etiket

Benzer Konular