9 Ekim 2019

Seat Android İle Geliyor

Google’ın işletim sistemi olan Android, akıllı telefonlar, tabletler ve televizyonlardan sonra şimdide otomobillere girmeye hazırlanıyor. Yine Google’ın başlattığı bir girişim projesi olarakta adlandırabileceğimiz Open Automotive Alliance isimli geliştiriciler topluluğu, Android işletim sistemini otomobillerde de kullanabilmek için çalışmalar yapıyor.

İsmini sıklıkla duyduğumuz büyük firmalar ile çalışan OAA, bünyesine otomobil firmalarının önde gelen isimlerinden biri olan Seat’ı da dahil etti. Seat’ın en çok tercih edilen modellerinde kullanılması planlanan Android işletim sisteminin ilk adımları atıldı. Apple’ın otomobillerde iOS 8’i kullanacağını duyurmasının ardından Android boş durmadı ve hemen çalışmalara başladı.

Android işletim sisteminin kullanılacağı Seat modellerine şuan için ne gibi özellikler gelecek bilinmiyor fakat yeni üreteceği modellerinde Android’in kişisilleştirme, uygulama ve oyun başta olmak  üzere birçok özelliği entegre edilecek. Androidli yeni Seat’ların ne zaman geleceği hakkında henüz bir açıklama yapmayan şirketin, Seat’ın yeni model çıkarmasını beklediği dedikoduları yayılmaya başladı.

Etiket

Benzer Konular