8 Ekim 2019

Samsung Plazma Tv'lerin Üretimini Durduruyor

Samsung LED teknolojisi ile birlikte ultra-yüksek çözünürlüklerin elde edilebildiği televizyonlar ağabeylerini raflardan indiriyor. Pazar taleblerinde değişiklik olması artık çoğu kişinin LED ekranlı televizyonları tercih etmesi Plazma TV‘lerin üretimini durduruyor. Bu haber Reuters tarafından perşembe günü doğrulanmıştı.

Samsung’un plazma TV modellerini durduracağı haberleri geçen yıldan beri gündemdeydi. Genel itibarla talebin son derece düştüğü plazma TV’ler de bundan böyle tarih olmaya mahkum hale geldi. Bu durdurma kararının altında yatan en büyük sebep LED ve LCD ekrana sahip televizyonların görüntü kalitesinin yüksek olmasından dolayı daha çok talep edilmesi ve bu televizyonların pazarının daha hareketli olmasıdır.

Üretimi durdurulmasına rağmen bu tür plazma TV’lerin sevkiyatının stok bitimine kadar süreceği bu sürenin de yaklaşık olarak bu yıl sonunu bulabileceği belirtildi. Her ne kadar satımına devam edilse de plazma televizyonlar yakın zamanda tahmini 2016 yılından sonra tamamen ortadan kalkmış olacak. Bu karar ile birlikte bir zamanlar hayranlıkla seyredilen plazma televizyonlar artık geçmişte kalacak.

Etiket

Benzer Konular