13 Ekim 2019

Rusya'nın Yeni Teknolojik Tramwayları 2015'te

Rusya’nın Yeni Teknolojik Tramwayları 2015’te

Türkiye’de mazisi çok olmasa da, özellikle Avrupa ülkelerinde ve diğer devletlerde kullanılan bir çok tramway yenilendi ya da yenilenme aşamasında. Bu yüzden nostalji olmaya yüz tutmuş tramwaylar da oldukça fazladır.

Teknoloji’nin de gelişip büyümesi ile doğru orantıda gelişen ve geleceği kucaklayan tramwaylar da yavaş yavaş üretilip kullanılmaya başlandı. Rusya‘daki bu üstün özelliklere sahip teknolojik tramvaylar da sadece bunlardan biri. Kompozit paneller kullanılarak tasarımı yapılan tramvayın, sürücü camının ise öncekilerinin aksine aşağı doğru içe eğilen bir camdan oluştuğunu görmekteyiz. Ayrıca tramvayın içindeki LED aydınlatmalar da son derece estetik bir tarzda oluşturulmuş ve bunun yanında tramvaydaki müzik kabinleri de müzikseverler için tasarlanmıştır.

tramway 2

Anti-bakteriyel klimalar, WiFi ve USB 3 portu gibi özellikleri de barındıran bu tramvaylar özel bir araba kadar lüks. Rusya’nın ürettiği bu tramwayların tahminen 2015 yılında kullanılması bekleniyor. Rusya’nın yerli malı olan bu tramwayların kısa sürede diğer devletlerce de talep edilebileceği düşünülüyor. 2018 Dünya Kupası’nın Rusya’da yapılacak olması da Rusya’nın bu tür gelişimler göstermesini destekler nitelikte.

Etiket

Benzer Konular