16 Ekim 2019

Otomobilin Akıllısıda Turkcell'den

Teknoloji geliştikçe akıllı cihazlar pazarı da hızla gelişmeye devam ediyor. İlk olarak piyasaya sürülen akıllı cihaz olan telefonların ardından birçok ürünün “akıllısı” çıktı. Örneğin; akıllı saat, akıllı gözlük, akıllı bisiklet gibi. Şimdi ise akıllı cihazlara bir yenisi daha eklendi ve artık otomobillerde akıllı oldu.

Turkcell’in başlattığı bu Akıllı Araba Platformu, Turkcell’in Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş tarafından tanıtıldı. Araca entegre edilen internet bağlantısı sayesinde sürücü ile araç sürekli iletişim halinde kalıyor. Böylelikle araç ve sürücü ile bağlantılı olarak araç dışında da aktif rol oynayan sistem sayesinde, sürücüler sesli komutlar ile birçok ihtiyacını gideriyor. Sürüş keyfini de artıran sistem bugün Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş ve Turkcell Kurumsal Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş tarafından düzenlenen basın toplantısı ile resmiyet kazandı. İlk etapta hedef kitleyi göz önünde bulundurarak Volvo ve Subaru marka araçlara entegre edilen sistem önümüzde ki yıl içerisinde birçok araçta yerini alacak.

Akıllı Araba teknolojisi sayesinde daha keyifli ve kolay bir sürüşün tadına varılacağını belirten Selen Kocabaş, yaptığı resmi açıklamada ise şunları söyledi; “Çözüm ortaklarımız ile geliştirdiğimiz platformda ki ilk markalarımız Volvo ve Subaru oldu. Bu teknolojiyi ilk olarak deneme fırsatını ve ayrıcalığını Volvo ve Subaru kullanıcıları yaşayacak” dedi. Yiğit Kulabaş ise basın toplantısında; “Akıllı Araba Platformu üzerinde yapmış olduğumuz 2 senelik faaliyet ve yatırımımızın peşinden vizyonumuzu hayata geçirmenin sevincini yaşamaktayız. Bu teknoloji sayesinde sürücüler ve yolcular araç içinde geçen vakitlerini daha verimli kullanabilecekler” dedi.

Etiket

Benzer Konular