16 Ekim 2019

Line 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Günümüzde yaygın olarak kullanılan mobil mesajlaşma servislerine her gün bir yenisi daha eklenirken, rövanşta olan uygulamalar ise tam bir yarış içerisinde. Bu yarışta karlı çıkan taraf ise tabi ki kullanıcılar oluyor. Yapılan kampanyalar, eklenen özellikler ve sürekli gelen güncellemeler, bu yarışın ne kadar doruklarda olduğunun bir göstergesidir.

WeChat, Whatsapp, Facebook Messenger, Tango vb. gibi başta gelen isimlerin dışında öyle bir isim var ki kurulduğu yıldan bu yana tam olarak 1 milyar kullanıcıya ulaşmayı başararak diğer rakiplerini geride bıraktı. 23 Haziran 2011 yılında mobil mesajlaşma platformuna katılan ve ücretsiz olarak hizmet vermeye başlayan LİNE, kuruluşundan tam 3 yıl sonra 1 milyar kullanıcıyı bünyesine dahil etmenin mutluluğunu bizlerle paylaştı. İlk olarak sadece mesajlaşma olarak yayına başlayan Line, aynı yıl ekim ayında yayınladığı bir güncelleme ile sesli arama ve sticker özelliklerine sahip oldu. Ve tabi ki bu özellikleri de ücretsiz olarak kullanıcılarına sundu.

Sürekli olarak kendini yenileyen ve bünyesine yeni özellikleri entegre eden Line, çok geçmeden görüntülü arama özelliğini de hayata geçirdi. Tüm bu özelliklerin hepsini bir arada ve üstelik ücretsiz olarak sunması onu diğer rakiplerinden 1 adım önde tutmayı başardı. Biraz öncede dediğim gibi sürekli olarak kendini yenileyen uygulama son olarak yurt içi ve yurt dışı uygun fiyata arama yapabilme, yani “Line Premium Call”  özelliği ile karşımıza çıkmıştı.

Daha sonraları ise sadece mesajlaşmaya bağlı kalmayarak, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak ve aynı zamanda eğlendirecek çok farklı uygulamalar ve özellikler sunmaya başladı. Kullanıcıların dijital içerik, oyun, iletişim, beden ölçüsü tablosu (uluslararası), haberler ve bunlar gibi farklı alanlarda ki gereksinimlerine cevap veren, Line ailesi içinde bulunan tam 63 kategoride hizmet sunuyor.

Aşağıda Line uygulamalarının bazıları ve bunların indirilme oranlarını gösteren tablo yer almaktadır.

line-tablo

Etiket

Benzer Konular