13 Ekim 2019

LG G3 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Her gün yeni bir telefon haberinin geldiği akıllı telefon piyasasının son gözdelerinden olan LG’nin amiral gemisi LG G3’ün çıkış tarihi belli oldu. Teknosa’dan yapılan duyuruda cihaz ilk olarak Teknosa tarafından sunulacak ve 7 Temmuzda Türkiye’de bu yeni telefonunun satışına başlanacak.

LG G 3 ile birlikte G3 Mini modelininde satışa çıkması bekleniyor. Birçok özelliği bakımından aralarında pek fark bulunmayan G3 ve G3 Mini’nin eş zamanlı olarak satışa çıkabileceği de gelen haberler arasında. LG G3 Mini’nin özelliklerine göz atacak olursak; Çin’de düzenlenen China Mobile etkinliği kapsamında tanıtımı yapılan ve LG G3 Beat adı ile piyasaya sürülen G3 mini, 5 inçlik bir ekran boyutuna sahip. Akıllı telefonların mini modellerine göre fazla büyük olan G3 Beat, bunun yanı sıra gücünü dört çekirdekli 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon 400 işlemcisinden alıyor. 2 GB RAM, 8 megapiksel arka kamera, 16 GB dahili ve microSD kart desteğine sahip. 2300 mAh kapasiteye sahip pil gücü de oldukça iyi gözüküyor.

LG G 3 Beat bu kadar iyi özelliklere sahip ise G 3 neler getirmiştir diye merak etmemek içten değil. Gelin birde LG G 3’ün özelliklerine bakalım.İlk olarak ekran boyutuna baktığımızda G 3 5.5 inçlik ekranla karşımıza çıkıyor. Sonrasında ise kamerası 13.1 megapiksel arka ve 2.1 megapiksel ön kamerası, OIS ve çift LED flaş gibi yeni özelliklere sahip. LG G3’ün cihaz boyutları ise 146.3×74.7×8.9 mm ölçülerinde. G3 Beat’te ki işleminin aksine daha güçlü bir şekilde gelen G3 dört çekirdekli 2.5GHz Snapdragon 801 işlemciye sahip. 2 GB RAM ile gelen G3, 32 GB’lık modelinde 3 GB RAM kullanmış. 16 GB dahili olmak üzere 128 GB‘a kadar artırılabilir depolama alanı sunuyor.

LG’nin bu muhteşem akıllı telefonunu bizlerin karşısına ilk çıkaracak olan Teknosa, cihazın fiyatıyla ilgili her hangi bir açıklama yapmadı. 7 Temmuzda Teknosa marketlerinden alabileceğimiz LG G3, bu aşamadan sonra rakiplerini bir hayli zorlayacak gibi görünüyor.

Etiket

Benzer Konular