9 Ekim 2019

iOS 7.1.2 Güncellemesi Yayınlandı

Bir yandan iPhone 6’yı piyasaya sürmeye hazırlanan ve bir yandan da iOS 8 ile ilgili çalışmalarını yürüten Apple, iOS 7 ile ilgili düzenlemeleri de es geçmiyor. Geçtiğimiz ay WWMC’de tanıtılan ve iPhone 6 ile gelecek iOS 8’i bekleyen kullanıcılar yeni bir iOS 7 güncellemesi ile karşılaştılar. Apple iOS 7 kullanıcıları için 7.1.2 sürümünü yayınladı.

iOS 7 güncellemesi ile istediği performansı iPHone ve iPAd’lerin de bulamayan Apple, 7.1.1 i yayınlayarak hata gidermeleri yaptı. Fakat 7.1.1 ile birçok iPhone’larda çökmeler meydana geldi. Cihazlarda yaşanan genel sorunların başında ise cihazın yavaşlaması ve beyaz ekran oluşması sorunu vardı. Gelen şikayetlerin üzerine 7.1.2’yi yayınlayan Apple, bu sorunlara çözüm bulmaya çalışmış olsa gerek.

Tüm bu sorunların dışında güncellemenin bir diğer nedeni ise iPhone’ları tehdit eden yeni bir virüsün yayılmasıydı. Bu virüs ile kullanıcılar güvenlik sorunu yaşamaya başladı. Ayrıca güncellemede özellikle güvenliğe önem veren Apple bunları özellikle duyurdu. Apple’ın yaptığı açıklama ise; “güncelleme hata düzenlemelerini ve güvenlik güncellemelerini içerir” şeklindeydi. Güncellemenin boyutları ise 32.2 MB‘dır. Başta gelen düzenlemeler ise aşağıda ki gibidir.

– 3. parti aksesuarlar için veri aktarımı sırasında ki bir hatayı düzeltir.

– iBeacon bağlanabilirliğini ve kararlılığı arttırılır.

– Mail ilişkilerinde ki veri koruma grubuyla ilgili sorunu düzeltir.

Etiket

Benzer Konular