9 Ekim 2019

Google'dan Akıllı Saat Atağı

Google’ın işletim sistemi olan Android, hızla büyümeye devam ediyor. Birçok akıllı telefon, bilgisayar ve tablet markalarının tercihi olan Android işletim sistemi, şimdide en gelişmiş giyilebilir teknoloji olan akıllı saatlerde ki yerini yavaş yavaş almaya başladı.

Son zamanlarda oldukça rağbet gören akıllı saat teknolojisinde Google önemli gelişmeler kaydetti. Birçok büyük isimlerin yanında küçük çaplı şirketlerin de pazara sunduğu akıllı saatlerde Android işletim sisteminin kullanılması Android’in bir adım daha öne çıkmasını sağladı. Google’ın en büyük rakibi olan Apple ise henüz piyasaya bir akıllı saat sürmeyerek Android’den çok çok geride kaldı. LG G Watch, Motorola Moto 360 ve Samsung Gear Live modellerinde kullanılmaya başlanan Android, kısa sürede diğer modellerde de aktif hale gelecek. 

Geçtiğimiz günlerde Google tarafından düzenlenen I/O etkinliğinde akıllı saatler için geliştirilen uygulamaların Google Play Store‘da ki yerini aldığını duyuran Google, başlangıç aşamasında sadece iki yeni uygulama sundu. Bunlardan ilki klasik bir hesap makinesi. Kullanıcılar ufak hesaplamalarında bu uygulamayı kullanabilecekler. Bir diğeri ise Wear Compass adıyla karşımıza çıkan pusula uygulaması. Yön bulmada kullanıcılara yardımcı olacak bu uygulamayı aynı zamanda ekran koruyucu olarakta kullanabilmek mümkün. Bu uygulamalar akıllı saatler için geliştirildiğinden dolayı akıllı telefonlarda kullanılamıyor. Şuan için bu iki uygulamayla yola çıkan Google, kısa sürede birçok uygulama yayınlayacak.

 

Etiket

Benzer Konular