13 Ekim 2019

DualShock 4 Kablosuz Olarak PS3'te

Sony‘nin son harikası PlayStation 4 ile birlikte satışa sunulan DualShock 4, yeni gelen güncelleme ile PlayStation 3 kullanıcılarının yüzünü güldürdü. Bilindiği üzere DualShock 4, PlayStation 4’te kablosuz olarak oyun oynama ve oyunda kontrol imkanları sağlıyordu. Fakat PlayStation 3’te yalnızca kablo ile kullanımı mümkündü. Gelen güncelleme ile kabloları ortadan kaldıran DualShock 4, artık PlayStation 3’te de kablosuz olarak kullanılabilecek. 

Kullanıcılar için eğlenceden ibaret olan bu oyunda kablolara bağlı kalmak oldukça sorun yaratan bir durumdu. PlayStation yetkilileri bu durumun çok geç olmadan farkına varmış olmalılar ki böyle bir yola çıkmışlar. Özellikle büyük salonlarda yaşanan kablonun kısa gelmesi sorunu televizyon ve oyuncu arasında ki mesafeyi istediği gibi ayarlamasına engel oluyordu. Artık oyuncular kablolara değil oyun konsolları oyunculara ayak uyduruyor.

Güncellemeden kaynaklandığı düşünülen bir sorun ise oyun kolunun bazı fonksiyonlarının çalışmamasıdır. DualShock 4’te titreşim ve hareket sensörleri ne yazık ki çalışmıyor. Fakat bunun çok büyük bir sorun olmadığını ve Sony’nin önümüzde ki günlerde geliştirdiği bir güncelleme ile bu sorunu gidereceği şirketten gelen haberler arasında yer alıyor.

Peki DualShock 4 PlayStation 3’te kablosuz olarak nasıl çalıştırılıyor? 

DualShock 4 oyun kolunu PS3’te kablosuz olarak çalıştırmak için yapmanız gereken birçok basit aşama bulunmaktadır. Bunlar ise sırasıyla şöyle sıralanabilir:

– Aksesuar ayarlarından Bluetooth cihazlarını ayarla menüsü seçiniz.

Yeni cihaz ekle2‘yi seçerek yeni Bluetooth aramasını başlatın

– Tarama devam ederken oyun kolunun ön tarafında bulunan mavi ışık yanıp sönmeye başlayıncaya dek “share” ve “PS” tuşlarına basın

– Sonrasında ise oyun konsolunuz Kablosuz Kontrolör olarak DualShock 4’ü tanımlayarak bağlantıyı sağlayacaktır.

Etiket

Benzer Konular