1 Kasım 2019

Counter Strike Turnuvası Düzenlenecek

Valve Dota 2 Gibi Counter Strike Turnuvası Düzenleyecek

Valve’nin Dota 2’yi çıkarmasından bu yana büyük bir yükseliş yakalaması Valve’yi oldukça mutlu etmektedir. Dota 2 fanlarının uluslararası şampiyonalara katılması ve bu şampiyonlardaki ödüllere ulaşacak olması Dota 2’nin bu denli popüler olmasını sağlayan nedenlerden bir tanesi.  Son zamanlarda yapılan Dota2 şampiyonasında 10.000 biletin satılması ve yaklaşık 10.700.000 $ gibi rakamın toplanması hiç de azımsanmayacak bir miktar.

Erik Johnson: Counter Strike İle Neden Olmasın ?

Valve’nin yetkililerinden Erik Johnson yapmış olduğu açıklamada, Dota 2’deki bu popülariteyi yakalamanın bir deneme ile başladığını, Counter Strike’da da bunu denemenin mümkün olacağını belirtti. Ayrıca Bu uygulamanın Counter Strike gibi mazisi olan bir oyunun üzerinde denenmesinde de hiç bir sakınca olmadığını belirten Johnson, bu fikrin sadece kendisine ait olmadığını ve çalıştığı ortak arkadaşları ile böyle bir fikrin ortaya çıktığını da sözlerine ekledi.

Şu An Resmi Bir Duyuru Yok

Şu anda bu konuda resmi bir duyuru yok ama Counter Strike’nin de uluslararası bir oyun olma yolunda da önemli yapılara sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Her ne kadar Valve’nin en popüler oyunu olan Counter Strike’dan sonra Dota 2’nin ortaya çıkarılması sonucunda Counter Strike’den birinciliği devralsa da, Counter Strike’ın tekrar eski yerine gelmesi ihtimaller dahilinde.

Etiket

Benzer Konular