8 Ekim 2019

BlackBerry Passport Tanıtıldı

Akıllı telefon sektörünün bayağı hareketli olduğu bugünlerde yeni bir telefon haberi ile gündemler değişti. Üstelik bu yeni telefon her göreni şaşkına çeviriyor. Çünkü alışılagelmişin dışında olan bu cep, dikdörtgen formatını aşarak kare olarak karşımıza çıktı. Geçtiğimiz aylarda duyurulan ve uzun zamandır tanıtılması beklenilen BlackBerry’nin yeni telefonu BlackBerry Passport kare tasarımı ile kamera karşısına geçti.

BlackBerry’nin neden kare bir telefon ürettiği ise resmi blog olan Inside BlackBerry‘de ki bir yazıda açıklanmış. BlackBerry yaptığı açıklamada; akıllı cihaz piyasasında yaratıcılığın sınırlı kaldığı ve işin sadece eğlence bölümünün ön safa çıkarılarak verimliliğin ikinci plana atıldığını düşünen ekip, telefonları dikdörtgen modundan çıkararak gerçekten kullanıcılar için kullanışlı bir hale getirdiklerini belirtti. Bu fikir ise hareketin uluslararası sembolü olan pasaporttan ilham alınarak ortaya çıkmış.

Özellikleri bakımından da oldukça kullanışlı olan BlackBerry Passport, 4.5 inç 1440×1400 çözünürlüğe sahip Full HD ekrana sahip. Ayrıca 3GB RAM, 32GB dahili bellek, microSD kart desteği, 3,450mAh batarya ve Quad-Core Snapdragon MSM8974 işlemciye sahip. Kare ekranın bir avantajı ise tek satıra 66 karakter sığdırıyor olması. Klasik dikdörtgen telefonlarda tek satıra en fazla 40 karakter sığdırılabiliyor. Klavye tasarımı olarakta çok farklı olan Passport, QWERTY klavyeye sahip. Bu klavyede harf ve karakter bulunmuyor. Harf ve rakam yazacağınız zaman sanal tuşlar size yardımcı oluyor. Birçok kullanıcıya şimdiden karışık gelse de BlackBerry QWERTY klavye ile normal klavyelerden daha hızlı yazabileceğimizi iddia ediyor. Şuan için siyah rengi ile tanıtılan BlackBerry Passport beyaz renk seçeneği de sunacakEylül ayında satışa sunulacağı açıklanan BlackBerry Passport’un en çok hangi kitleden ilgi göreceği ise şimdiden merak konusu oldu.

Etiket

Benzer Konular